Kitap Cevapları

MEB 2. Sınıf Çalışma Soruları Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2. Sınıflar için çalışma soruları ve cevaplarını yayınladı. İlkokul 2. Sınıf çalışma soruları ve cevapları içeriğimizde detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Benzer şekilde MEB, ilkokul düzeyinde okuyan 2. 3. ve 4. Sınıflar için toplamda 3500 adet çalışma sorusu yayınladı. Bu noktada 2.sınıflar için Türkçe, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinden toplamda 785 çalışma sorusu bulunmaktadır. MEB hazırladığı bu çalışma sorularını kitapçık haline getirip PDF formatında kendi web sitesinde yayımladı. Bu sayede öğrenciler istedikleri cihazdan çalışma sorularını indirip çözme fırsatını da yakaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda Ziya Selçuk Başkanlığında çok önceden bu tür çalışmalar başlamıştı. Dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde çalışma soruları ve buna benzer aksiyonlar geliştirildi.

 

Bakan Selçuk, “Salgınla mücadele günlerinde tüm imkânlarımızla öğrencilerimizin yanındayız. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız.” Dedi.

 

Bu kapsamda ilkokul 2, 3 ve 4. Sınıf düzeyinde 3500 adet soru, http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde erişime açıldı. Çalışma soruları Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayacak şekilde hazırlandı. Kaynak desteği, 2. Sınıflar için 785, 3. Sınıflar için 1.115 ve 4. Sınıflar için 1.600 çalışma sorusunu içeriyor.Yayınlanan soru kitapçıkları sitemizden de indirilebilmektedir.

 

Daha önce öğrencilere destek amacıyla kazanım kavrama testleri, 5, 6 ve 7. Sınıflar için beceri temelli testler, 8. Sınıflar için LGS örnek soruları ve soru destek paketleri ve 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar için tekrar testleri yayımlanmıştı. Ardından ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine destek olmak üzere ilk kez yeni bir destek paketi daha hizmete sunulmuştu. Böylece, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar için hazırlanarak yayımlanan 4.560 soru içeren 60 çalışma fasikülü ile destek kapsamı genişletilmişti. Öğrenci ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi gören bu destek materyalleri erişim kolaylığı, kullanılabilirlik, amaca uygunluk bakımından memnuniyetle karşılanmıştı.

 

2.sınıflar için yayınlanan çalışma soruları kitapçığı 305 sayfa olup, 7-94.sayfalarda Türkçe, 95-202.sayfalarda Matematik, 203-300.sayfalarda Hayat Bilgisi çalışma soruları yer alıyor.2.Sınıf çalışma soruları kitapçığında her üç dersten de ilk 6 ünite ile ilgili bol bol sorular var.

 

Soruların cevap anahtarı kitapçığın sonunda yer almaktadır.Ancak biz daha kolay ulaşmanız için cevapları burada aynen yayınladık.

 

2.Sınıf öğrencileri bu testleri çözerek tüm derslerde istenildiği gibi çalışmış olurlar. Öğrendikleri konuları da kazanım anlamında pekiştirmiştir olacaklar. Bu yüzden MEB Çalışma soruları oldukça önem kazanıyor.

MEB 2. SINIF ÇALIŞMA SORULARI KİTAPÇIĞI İNDİRMEK İÇİN BAĞLANTIYA TIKLAYIN. (305 sayfa ve 785 soru)

İlkokul 2. Sınıf MEB Çalışma Soruları Cevapları

MEB’in yayımladığı 2. Sınıf çalışma soruları cevapları aşağıda ek olarak paylaşılmıştır.

2. Sınıf MEB Türkçe Çalışma Soruları Cevapları

turkce2 cevap

2. Sınıf MEB Matematik Çalışma Soruları Cevapları

mat2 cevap

mat2 1 cevap

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi Çalışma Soruları Cevapları

hayatbilgisi2 1 cevap

Daha fazla kitap cevapları için sitemizde arama gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu