eDevlet

Evde Çiçek Yetiştirerek Para Kazanmak

Evde çiçek yetiştirerek para kazanmak konusuna detaylara geçmeden önce para konusuna genel anlamda bakalım. Varlığı bir dert yokluğu yara denilse de para insanların yaşamında son derece büyük bir önem taşıyor. Para çok önemli bir güç ve kabul etmek gerekir ki çok hoşnut olmasak da insanlar artık paraya itibar ediyor. Kişiler daha çok para kazanarak yapmak istedikleri birçok şeyi yapabilir.

Hayallerini ertelemekten kurtulabilir. Çünkü yaşam çok kısa. Ne zaman biteceği asla belli değil. O yüzden kimse kendi yaşamını bir başkası için ertelememeli. Kendi sınırları dahilinde para kazanmanın yollarını bulmalı ki yazının en başında da ifade edildiği gibi çiçek yetiştirip para kazanmak hatta çok iyi paralar kazanmak mümkün.

Evde Çiçek Yetiştirerek Para Kazanmak

Çiçekler gündelik yaşamımızın en güzel objelerinden bir tanesi. En özel günlerde çiçek vererek sevgimizi, ilgimizi gösteriyoruz. Doğum günlerinde, sevgililer gününde, anneler gününde, hiç istenen bir durum olmamakla beraber cenazelerde, düğünlerde, nişanlarda çiçekler vazgeçilmez olanımız. Elbette iş yeri açılışlarında ya da gündelik yaşamda da çiçek sevenlerin masalarında cam kenarında olan çiçekler. Bazen gelen bir çiçeği kurutup kitap aralarına koyduğumuz, tablo haline getirdiğimiz çiçekler. Son derece önemli. Mutluluk verdiği ise kesin.

O yüzden de her dem olmazsa olmaz olan çiçekleri evde yetiştirerek para kazanmak mümkün. Ama ev de çiçek yetiştiriciliği yapmak serada çiçek yetiştiriciliğine benzemez. Daha kısıtlı bir alanda olduğu için evde her çiçeğin yetişmeyeceğini bilmek gerekir. O yüzden evde ne tür çiçekler yetişir öğrenmek gerekir ki burada evin konumu, yaşanılan bölge, güneş görüp görmemesi evde hangi çiçeklerin yetiştirileceğini etkiler. Örneğin Kars’ta evde yetiştirilen bir çiçek ile Antalya’da evde yetiştirilen bir çiçek aynı değildir. Bunu da bilmek gerekir. Yine kullanılacak olan saksı, kaç adet çiçeğin yetiştirileceği evde ne kadar bir alan ayrılacağını bilmek ve ona göre evde çiçek yetiştiriciliğine girmek gerekir. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldükten sonra karar verilmelidir.

Mutlaka okuyun: Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Kimler Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanabilir?

Evde çiçek yetiştirerek para kazanmak noktasında üstte yer alan bilgileri verdikten her işin herkes tarafından yapılamayacağını unutmamak gerekir. İnsanlar elbette para kazanmalı ama işin en önemli püf noktası biraz da keyif alınan işlerin yapılarak para kazanılması. Zorlama sırf para kazanmak için yapılacak olan işler bir süre sonra insanları mutsuz edecek ve yaptıkları işi keyifle yapmadıkları için hem işin kalitesi düşecek, hem de bir süre sonra kişinin yaşamında işkenceye dönüşecektir.

İşte çiçek yetiştirip para kazanmak da böylesi bir iş zira çiçek yetiştirmek son derece emek isteyen, sabır isteyen, sevgi isteyen bir iş. Başlı başına zaman ve emek istiyor. Bu işi yaparak para kazanmak isteyenlerin öncelikle çiçekleri çok iyi tanıması ve çiçek yetiştiriciliğini çok sevmesi gerekiyor. Sevmeden, çiçekleri tanımadan yapılabilecek bir iş değil. Yetiştirilecek olan çiçeği tanımak, gerekli bakımlarını yapmak, suyunu ihmal etmemek, nerede yetiştiriciliğine, hangi saksıya konulacağı gibi temel bilgileri bilmek gerekir.

Bunun yanında her çiçeğin farklı özellikleri olduğu, farklı ortamda yetiştiğini unutmamalı. İşin özetinde son derece zahmetli, sabır isteyen bir iş. Arada konuşmak, arada sevmek, ilgilenmek gerekiyor ki tüm bunlar da göz ardı edilmemeli. Boş zamanı olanların, çiçekleri çok iyi tanıyanların yapabileceği bir iş. Bu noktada ev kadınları, emekliler, çiçekleri çok sevenler, peyzaj mimarlığı, ziraat mühendisliği gibi alanlarda eğitim görenlerin yapabileceği bir iş olduğu söylenebilir.

Mutlaka okuyun: Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Gelelim işin püf noktalarına. Elbette para konusu son derece önemli. İnsanlar bu işi yapmaya kendilerini yetkin hissediyor ve ne kadar para kazanacağını öğrenmek bilmek istiyorlar. İşin özünde böylesi bu konuda verilebilecek net bir durum yok. Tamamen yetiştirilen çiçek türüne, toplamda yetiştirilen çiçek türüne göre değişiyor. Zira her çiçeğin piyasada bir satış değeri var. Örneğin orkide ile karanfil yetiştirildiğinde elde edilen kazanç aynı değil.

Yine bu noktada işin en önemli püf noktalarından bir tanesi bir girişimci olarak bu işe yatırılan para ile doğru orantılı. Küçük para ile işe girildiğinde başlangıçta elde edilen kazançlar da düşük olacaktır. Risk alarak yüksek para yatırarak işe girildiği zaman ise kısa zamanda elde edilen kazanç çok daha yüksek olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus doğru çiçeklerin seçilmesi ve küçük adımlar ile ilerlenmesidir. Kişi bu işten para kazandıkça, sermaye artırımına gitmeli ve kontrollü olarak ilerlemelidir.

Yine kazanılacak para saksı çiçeği yetiştirmek ve normal çiçek yetiştirmek arasında fiyat farklılıkları olabilmektedir. Evde yetiştirilen çiçekler daha çok saksı çiçeği yetiştiriciliği olduğundan burada iyi paralar kazanmak isteyenler son derece iyi bir araştırma yapmalı ve en çok para kazandıracak olan çiçekler tercih edilmelidir. Her çiçeğin kendince bir fiyatı olduğu göz ardı edilmemelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu